Korekcja kształtu piersi - mastopeksja

Zwiotczenie piersi powstaje najczęściej na skutek znacznej utraty wagi lub zmniejszeniu się piersi po karmieniu piersią. Szczególnie zwiotczałe piersi mogą powodować u kobiet trudności w samoakceptacji. Celem zabiegu jest uzyskanie kształtnych piersi oraz przeniesienie zespołu otoczka-brodawka na prawidłową wysokość.

Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz  wymodelowaniu piersi. Przy istniejącej asymetrii istnieje także możliwość korekcji wielkości jednej z piersi. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 2 godzin. Istnieją różne techniki operacji piersi. Pozostają po nich blizny:

W związku z tym przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem w celu omówienia szczegółów operacji.  Po zabiegu pacjentka pozostaje w Gabinecie. Na drugi dzień usuwa się dreny pozostawione w ranie i po zmianie opatrunku pacjentka może iść do domu. Usunięcie szwów częściowo po 7 dniach, reszta szwów po 10-14 dniach. Przez 4 tygodnie należy nosić biustonosz modelujący pierś po zabiegu. Po 2-3 tygodniach można powrócić do pełnej aktywności fizycznej.

Możliwe powikłania:

Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka do kilkunastu lat i zabieg może po tym czasie powtarzany