Redukcja piersi

Kobiety mające bardzo duże zwiotczałe piersi mogą doświadczać wielu dolegliwości związanych z ich nadmiernym ciężarem- od bólu pleców i karku przez choroby skóry i deformacje szkieletu do trudności z oddychaniem. Ramiączka stanika mogą pozostawiać wgłębienia w skórze ramion. Szczególnie duże piersi mogą powodować u kobiet trudności w samoakceptacji. Celem zabiegu jest uzyskanie mniejszych, kształtnych piersi, proporcjonalnych do reszty ciała.

Operacja polega na usunięciu nadmiaru gruczołu i tkanki tłuszczowej, skóry oraz przemieszczeniu otoczki i brodawki piersi w odpowiednie miejsce. Zabieg można łączyć z odsysaniem tłuszczu zwłaszcza w okolicy pachy. Przy istniejącej asymetrii istnieje także możliwość korekcji wielkości jednej z piersi. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 2,5 godziny. Istnieją różne techniki operacji piersi. Pozostają po nich blizny:

W związku z tym przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem w celu omówienia szczegółów operacji. Po zabiegu pacjentka pozostaje w Gabinecie. Na drugi dzień usuwa się dreny pozostawione w ranie i po zmianie opatrunku pacjentka może iść do domu. Usunięcie szwów częściowo po 7 dniach, reszta szwów po 10-14 dniach. Przez 4 tygodnie należy nosić biustonosz modelujący pierś po zabiegu. Po 2-3 tygodniach można powrócić do pełnej aktywności fizycznej.

Możliwe powikłania:

Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka do kilkunastu lat i może po tym czasie powtarzany.